i-IMAGE ST – Drukarka do matryc sitodrukowychNazwa maszyny

i-IMAGE ST

Wstępne informacje

- Cyfrowa obróbka upraszcza proces przygotowywanie sit - Eliminuje potrzebę użytkowania kosztownej folii - Zapewnia idealne pasowanie między sitami - Paleta Tri-Sync ułatwia pasowanie sit na automacie

Opis

Urządzenie M&R i-Image ST – system CTS [Computer-to-Screen = druku na matrycach] – szybko generuje kryjące wydruki na powleczonych emulsją siatkach, przy użyciu specjalnie opracowanego tuszu wodnego, blokującego promienie UV i-Pak oraz zaawansowanej technologii druku w wysokiej rozdzielczości. Przewagą wydruków bezpośrednio na matrycy nad tradycyjnymi kliszami diapozytywowymi są dokładniejsze odwzorowanie detali i bardziej płynne przejścia tonalne. A ponieważ i-Image ST drukuje obraz bezpośrednio na sicie, nie jest konieczne utrzymywanie ramy w miejscu przy pomocy ramy próżniowej podczas naświetlania.

W połączeniu z faktem że światło nie musi przechodzić przez warstwę kliszy i szkła, może to zredukować czas naświetlania o połowę. i-Image ST eliminuje również konieczność tworzenia kosztownych klisz diapozytywowych, a także przestrzeń magazynową i nakład pracy potrzebne do ich przechowywania i wyszukiwania. Projekty są zapisane w postaci cyfrowej, więc można je łatwo przechowywać i szybko odnaleźć.

Ponieważ urządzenie jest sterowane elektrycznie, nie trzeba umieszczać go w pobliżu linii pneumatycznych / dopływu sprężonego powietrza. System i-Image ST zawiera komputer, monitor, oraz opracowane przez M&R oprogramowanie do obróbki plików. Dzięki całkowitej kontroli nad parametrami druku, program zapewnia wysoką jakość wydruków przy tempie produkcyjnym. Umożliwia pełne skalowanie i pozycjonowanie projektu, zawiera gotowe ustawienia dla standardowych aplikacji, a także możliwość wprowadzenia przez użytkownika danych dla specyficznych projektów lub różnych gęstości siatek.

Dostępne są trzy modele i-Image ST: i-Image ST 1, z jedną przemysłową głowicą, będącą w stanie wydrukować do 150 matryc w ciągu jednej 8-godzinnej zmiany; i-Image ST 2, z dwiema głowicami przemysłowymi, z możliwością druku do 250 matryc w ciągu zmiany; oraz i-Image ST 3, z trzema głowicami, drukujący do 350 matryc na godzinę. W rzeczywistości i-Image ST 3 jest w stanie wydrukować pełnej wielkości obraz w ciągu zaledwie 30 sekund.

Wszystkie modele i-Image ST mogą drukować projekty o wielkości do 51 x 66 cm [20 x 26”], na większości ram statycznych i wielokrotnego naciągu, o wymiarach do 66 x 91 cm [26 x 36”]. Każdy z modeli mieści się w drzwiach o szerokości 81 cm [32”].

Urządzenia i-Image ST redukują ilość etapów druku, minimalizują obróbkę sita, i zapewniająlepszą dokładność odwzorowania, co daje w efekcie, szybkie, dokładne i oszczędne drukowanie matryc. Matryce do druku wielokolorowego powstają szybko, z idealną registracją. W połączeniu z odpowiedniej wielkości Tri-Lockiem umożliwiającym szybkie i dokładne pasowanie ram na maszynie, cały proces – od przygotowania matrycy do gotowego wydruku – zostaje znacząco skrócony, a samo pasowanie zajmuje nawet o 95% mniej czasu. W zasadzie, nie ma szybszego i dokładniejszego sposobu na tworzenie i pasowanie matryc sitodrukowych, niż połączenie i-Image + Tri-Loc. i-Image, urządzenie o solidnej konstrukcji, w przystępnej cenie, jest idealnym dodatkiem do wszelkich działań związanych z sitodrukiem.

© 2017 - Apla - Wszelkie prawa zastrzeżone