Ink TrapNazwa maszyny

Ink Trap

Wstępne informacje

Unikalny System Zbierający Farbę Ink Trap firmy M&R pozwala zagarniać farbę, która wydostaje się spod gumy raklowej podczas pracy rakla, eliminując tym samym konieczność ręcznego zbierania farby.

Opis

Firma M&R opracowała Ink Trap, aby zmniejszyć ilość farby, która wydostaje się poza zasięg rakla i przedrakla, a także by zatrzymać niekończące się ręczne zagarnianie farby.
Opatentowany System Ink Trap zawiera dwie części uformowane w literę Z, które są mocowane na obu końcach rakla. Po zamocowaniu rozszerzające się łopatki wystają poza rakiel, zaginając się na zewnątrz. Przy każdym przedruku zgarniają farbę, która gromadzi się poza zasięgiem rakla. Części środkowe łopatek są ułożone równolegle do końców rakla, ograniczając obszar gromadzenia się farby wyłącznie do szerokości rakla. Tylna część każdej łoptaki jest zagięta do wewnątrz, co pozwala na spychanie resztki farby na wąski obszar za raklem. Bardziej efektywne zbieranie farby pozwala na szybkie, łatwe czyszczenie, co stanowi dodatkową zaletę Ink Trap.

Ink Trap firmy M&R są wykonane z wysokiej jakości, ciętej laserowo, wygładzonej stali nierdzewnej. Każdy przyrząd posiada gładkie brzegi i zaokrąglone krawędzie, sam dostosowuje się do siły nacisku i kąta. Dzięki temu, że Ink Trap składa się z trzech części możliwy jest szybki demontaż bez konieczności użycia narzędzi, co znacznie ułatwia czyszczenie. Jak wszystkie produkty firmy M&R, System Zbierający Farbę Ink Trap wykonany został z dbałością o szczegóły, a co więcej, poparty jest niezawodnym serwisem amerykańskiego producenta.

US Patent nr 6,142,070

© 2017 - Apla - Wszelkie prawa zastrzeżone