Rakle Roller NewmanNazwa

Rakle Roller Newman

Cechy

? Eliminacja zmian wysokości rakla spowodowana ostrzeniem i działaniem rozpuszczalników, powodujących zmianę kąta ugięcia rakla.
? NIGDY WIĘCEJ ostrzenia rakli – wystarczy wymienić końcówkę, oszczędzając połowę kosztów konwencjonalnej gumy raklowej.
? Wymagają minimalnego docisku rakla i regulacji kąta, przy każdym druku, ponieważ wymiar i kąt ugięcia są stałe.
? Łatwo uzyskać jednolitą powierzchnię farby.
? Lepszy kolor i odwzorowanie druku – przy mniejszym nacisku rakla.
? Unikalny projekt sprawia że farba pod raklem cały czas obraca się i miesza, przez co pozostaje płynna i gładka.
? Redukcja potrzeby zgarniania farby – ponieważ równomiernie przechodzi przez siatkę.
? Farba nie oblepia rękojeści rakla.
? Specjalnie opracowane końcówki z Uretanu, o różnych twardościach, o standardowej trwałości od 6 miesięcy do 2 lat.
? Łatwe czyszczenie – farba nie blokuje się na żadnych śrubach.

Opis

Przez 12 lat pracy nad raklami Constant Force [w cenie mniej więcej 1/2 konwencjonalnego rakla], rakiel w końcu przestał być niewiadomą. Wysokość konwencjonalnego rakla zmienia się z czasem, w związku z ostrzeniem oraz działaniem rozpuszczalników, i skutkuje zmianą kąta ugięcia rakla. To z kolei wpływa znaczącą na nacisk wywierany przez rakiel na farbę, zwłaszcza podczas druków wysokonakładowych oraz między kolejnymi zleceniami. Podobnie jak naprężenie siatki, cechy rakla są zmienną o znaczeniu większym niż by się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać.

Rakiel ?stałego nacisku? NewmanaTM ma stałą wysokość, ponieważ nie podlega ostrzeniu; po prostu wymienia się całą końcówkę. Nie są one również tak narażone na działanie rozpuszczalników, zmieniające stopniowo kąt ugięcia. Wysokość, kąt ugięcia i nacisk rakla są stałe i takie same przy każdym użyciu.

Wyeliminowanie konieczności regulacji poziomu rakla związane ze zmianą jego wysokości spowodowaną kilkakrotnym ostrzeniem, pozwala na szybsze dokonywanie ustawień przed drukiem.

Końcówki wymienne o różnej twardości są wykonane ze specjalnie formowanego uretanu i, w zależności od aplikacji, mają trwałość od 6 miesięcy do 2 lat.
Ostrzenie rakla, skracające go o ok. 1/8”, radykalnie zmienia jego sztywność, kąt ugięcia, kąt styczności z farbą, i wymagany nacisk na farbę. W miarę jak konwencjonalny rakiel traci wysokość w miarę ostrzenia, wzrasta sztywność rakla – o wartość równą nowej szerokości rakla do trzeciej potęgi.

Przykład: Rakiel o twardości 75 w skali Shore’a o wysokości 1,2” [3,05 cm] poza uchwytem, przy ugięciu ok. 3/8” [0,95 cm] wywiera nacisk 5lbs/cal [0,89 kg/cm]. Przy ostrzeniu rakla, skracającym jego wysokość do 1” [2,54 cm], ten sam nacisk 0,89 kg sprawia że rakiel ugina się jedynie o 1/8” [0,32 cm]. Żeby uzyskać kąt ugięcia 0,95 cm, potrzebny jest nacisk 30lbs/cal [4,75 kg/cm]. To z kolei nie pozostanie bez wpływu na depozyt farby i odwzorowanie. Na ostateczne wartości wpływają także: naprężenie siatki, off-contact, reologia farby, twardość i typ rakla, prędkość druku, podłoże oraz cele estetyczne.

Ilustracja problemu

Należy pamiętać że nowe technologie rzadko przynoszą efekty natychmiastowe. Poprawa jakości i prędkości druku zazwyczaj wiąże się ciężką pracą, wielokrotnymi próbami i otwartością na nowe możliwości. Drukarze którzy z roku na rok stają się lepsi i szybsi, nieustannie testują, ćwiczą, wykazują się kreatywnością i wytrwałością większą niż mogłaby ich o to posądzić konkurencja.
© 2017 - Apla - Wszelkie prawa zastrzeżone